Save MP4 HD 7.85MB Save MP4 SD 3.95MB
  • QR code for mobile device to download HD video
  • QR code for mobile device to download SD video

پس از حمله تروریستی اخیر به فرودگاه آتاتورک در استانبول، بسیاری از هموطنان ما در مورد این شهر نوشتند. از زیبایی‌های شهر گفتند. غربت‌نشینانی که راه به خانه ندارند از احساسشان به این شهر نوشتند که با سفر به آن یاد وطن را زنده می‌کنند. بسیاری از عاشقی گفتند؛ از خنده‌ها و بغض‌ها و گریه‌هاشان در این شهر. هر کس به شکلی یاد قربانیان این حادثه را گرامی داشتند و از خانه‌ای گفتند که گویا خانه‌ی دوم بسیاری‌ است.

یکی از همراهان توانا با ارسال این ترانه از خواننده مشهور ترکیه، «سزن آکسو» - Sezen Aksu نوشته است:

«من بیش از سی سال است که در خارج ایران زندگی می‌کنم و از لحاظ سیاسی نمی‌توانم به ایران بازگردم اما هر بار که دلم برای کشورم تنگ می‌شود بار سفر می‌بندم و به استانبول می‌روم و در کوچه‌ها و خیابان‌هایش یاد وطن را زنده می‌کنم و بوی وطن را استشمام می‌کنم. با همسرم نیز در استانبول ازدواج کردم. مادرم را نیز بارها در استانبول دیدم و در آغوش گرفتم. مادری که سال‌ها تنهایم گذاشته است. هر بار که بمبی در استانبول منفجر می‌شود دلم می‌گیرد. هر بار که این ترانه را می‌شنوم بی‌اختیار می‌خواهم چمدانم را ببندم و بروم. بروم جایی نزدیک خانه‌ام؛ استانبول.آه! استانبول»

مطالب #توانا را بدون فیلتر در تلگرام دنبال کنید:
https://telegram.me/Tavaana_TavaanaTech

Posted 2 years ago in OTHER

2 years ago

2 years ago

شهر استانبول نقطه پیوند تمدن شرق و غربه. شهری زیبا در میان تنگه بوغاز. به عنوان یک ترک ایرانی از همینجا به همتباران ترک ترکیه ایم میگم باشیز ساغ اولسون. امیدوارم صلح و آرامش دوباره به همه خاورمیانه به ویژه ترکیه و ایران برگرده. به جرات میتونم بگم هیچ کدوم از کشورهای خاورمیانه رابطه ای مثل رابطه نزدیک و تنگاتنگ تاریخی ایران و ترکیه بینشون نیست.

2 years ago

ببخشید شما چی گوش کردین اینکه صدایش درنمی اید

2 years ago

عده بسیار زیادی از ایرانیان هستند که در دنیای مجازی از بمب گذاری ترکیه خوشحالی میکنند

2 years ago

اگر کسی از انفجار و مرگ کسی خوشحالی میکند ، بدان ابلیس است خودش

2 years ago

اگر به قول شما کسانی هستند که از بمب گذاری و مرگ همنوع خود خوشحالی میکنند اینها همون داعش بالقوه هستند. کسایی که اون هوایی که استشمام میکنند حرومه و باعث نجاست دنیا همین آدمهان.

2 years ago

ویدیو صدا نداره توانا لطفا بررسی کنید

2 years ago

hepimiz başımız sağ olsun

2 years ago

حداقل مثل پانترک ها تشنج بین ایرانیا ایجاد نمی کنی کامنت های فارس و ترک نمیدی

2 years ago

بگم بگم راه انداختى تو هم؟ بگم يا نگم؟ كى ها خوشحالى مى كنن؟ اسم بيار يا خواهشا حرف نزن

2 years ago

Soheyla Javidan ايشون درست ميگه، بعضى از ايرانى ها خيلى بى چشم و رو تشريف دارند

2 years ago

https://www.youtube.com/watch?v=KYBgvMnhizU

2 years ago

منم دیدم بعضی ها خوشحال شدن

2 years ago

Mojika Dash دردت مى آد يا قلقلكت ميشه ؟ كدومش؟ كامنت بالايى به نظرت مشكوك هست

2 years ago

آهنگ استانبول از سزن اکسو بزرگ که همیشه آهنگهاش بوی خاک بارون زده میده.

2 years ago

صدا نداشت فقط تصویر بود:(

2 years ago

استانبول یکی از زیباترین شهرهای دنیاست . بارها به استانبول سفر کردم . هوا و فضای استانبول بسیار آرامش بخش و روح نواز است و افسوس که حالا این شهر زیبا تبدیل شده به جولانگاه تروریستهای وحشی ! در واقع این حوادث زنگ خطریست برای همه مردم دنیا که تندروهای مذهبی چقدر میتونن خطرناک باشن .

2 years ago

Me too, I ❤️ istanbul

2 years ago

Silent...:(

2 years ago

2 years ago

کردها اینکار رو میکنن هیچ فارس و عرب و لر و بلوچ و... این کار رو نمیکنه. کردها این چند ساله خودشون رو خوب نشون دادن.

2 years ago

صدا نداره

2 years ago

دروغه

2 years ago

کردها هیچ وقت چنین کاری نمیکنند. اینقدر راحت تهمت نزنید.

2 years ago

من که جایی چیزی نخوندم از خوشحالى تو مجازى

GenFK.com is a free online Facebook Video Downloader. This tool generate video download link to save Facebook videos online without any install required. Video download is available in two resolution wherever available i.e. High-Definition (HD) videos and Standard-Definition (SD) videos. HD videos are better than SD videos in terms of quality and also bulkier in file size.

Both formats can be played on wide range of devices like MAC, PC, laptop, mobiles, etc. Download links may be served via SSL (HTTPs) protocol for better security Each link is valid for 3 hours maximum after that it will expire and not work. To download video again, simply enter the FB video URL in the input box above and generate the download link by clicking on 'Download' button. Download service is totally free and there is no limit on the number of downloads

Note: GenFK.com does NOT have anything to do with Facebook Inc. Facebook trade mark is the property of Facebook Inc. All trademark belongs to their respective owners.